בחירת מוצרי חשמל לבית והפעם - כל מה שרציתם לדעת על בחירת מזגן

מאמרים >>

אבל איך בדיוק נדע איזה מזגן לבחור? כל חברה מבטיחה שלה יש את המזגן הטוב והמתקדם ביותר בשוק, ואם עד לפני כמה שנים היינו רגילים בעיקר לתחרות בין היצרנים הישראלים לבין עצמם, היום נכנסו לשוק עוד מספר חברות בינלאומיות.

 אם אנחנו רוצים לקבל את הפתרון הטוב ביותר לצרכים הספציפיים שלנו , תמיד נוכל לפנות אל יועץ מיזוג אוויר או טכנאי אובייקטיבים, אך לפני זאת כדאי שבכל זאת נכיר כמה נקודות מפתח עיקריות. 

מהו גודל החלל אותו אתם רוצים למזג?

אחד הפרמטרים החשובים ביותר הוא גודל החלל אותו אתם רוצים למזג. חללים קטנים יותר מן הסתם יצטרכו מזגנים בעלי תפוקה חלשה יותר (פחות קור או חום נכנסים לחלל בשעת עבודה) וחללים גדולים יזדקקו למזגנים בעלי עוצמת תפוקה גבוהה יותר, אחרת לא תרגישו את המיזוג או שסתם תבזבזו חשמל. 

ואם כבר חשמל, שימו לב למקדם היעילות, ככל שהוא גבוה יותר (A הוא הגבוה ביותר), כך הוא חסכוני יותר יחסית לתפוקה שלו.

שאלה חשובה נוספת היא מה קורה כאשר אתם רוצים למזג מספר חללים...

בעיקרון תוכלו לשים בכל חלל מזגן נפרד, אך בכך גם תגדילו את מספר היחידות החיצוניות והעובדה שכל מזגן עשוי להיות מדגם שונה ובגיל שונה עשויה לפעול דווקא לרעתכם. 

לכן, פתרון כמו מזגן מיני מרכזי או מזגן מפוצל יכול להיות עדיף במקרה הזה, אך חשוב כאמור להתייעץ עם יועץ מיזוג אוויר כדי למצוא את השילוב הטוב ביותר. ישנם גם מזגנים חדישים יותר שנקראים מזגני VRF המעניקים לכם שליטה טובה יותר בטמפרטורה בכל חלל בנפרד.

לכל סוג מבנה צרכים משלו

קל לחשוב שבחדר שגודלו X תמיד יהיה צריך להתקין מזגן בתפוקה Y, אך בסופו של דבר כל חדר מושפע מהסביבה החיצונית שלו. לדוגמה, חדרים בדירה הפונה לכיוון דרום מזרח יצטרכו מזגנים בעלי תפוקה גבוהה יותר כדי לקרר בקיץ. הבדלים דומים נוכל למצוא בין דירות עם רמות בידוד שונות ודירות גג אל מול דירות בקומות נמוכות יותר.

רעש

מכירים את המזגנים האלו שעושים רעש של מטוס סילון? ובכן, גם כאן יש הבדל בין המזגנים השונים: רצוי שהיחידה החיצונית של המזגן תהיה כמה שיותר רחוקה מהחלונות ולא תפריע לשכנים. מזגנים ישנים מן הסתם עשויים להרעיש יותר וקחו זאת בחשבון אם אתם קונים מזגן משומש. החדשות הטובות הן שאם המקור הוא מכני, בדרך כלל אפשר להוריד את רמת הרעש.

מחירים ואחריות

מחירי המזגנים נקבעים בעיקר על סמך התפוקה שלהם, סוג הטכנולוגיה (עילי הוא הזול ביותר) ומאפיינים נוספים. יחד עם זאת, גם למחיר ההתקנה יש משמעות ובמקרים רבים הוא מהווה חלק גדול מהעלות הכוללת.

כמו כן, חשוב מאוד לבדוק את תנאי האחריות על ההתקנה ועל המזגן עצמו. לעיתים אפשר להוסיף כסף ולקבל תקופת אחריות ארוכה יותר, אבל שימו לב על מה בדיוק אתם מקבלים את האחריות והאם מדובר בחלקים המועדים לתקלות או לא.

 

חזרה

שירות היבואן הרשמי בישראל מבית /B/S/H